poniedziałek, 26 stycznia 2015

Dekoracje ogrodu w trakcie przyjęcia weselnego

      O przyjęciach weselnych w plenerze pisałyśmy tutaj. Dzisiaj pokażemy Wam jak wiele jest możliwości udekorowania ogrodu na czas przyjęcia. Ciekawe rozwiązania i nieszablonowe dekoracje weselne są często jedyną możliwością nadania pięknym ogrodom ślubnego nastroju, który zostanie z uznaniem przyjęty przez Parę Młodą oraz Gości weselnych. Ważne jest wszystko, od dekoracji krzeseł i stołów, aż po oświetlenie, gdy zapadnie zmrok. Każdy z tych elementów powinien stanowić spójną całość. Kwiaty na stołach powinny mieć również wspólny akcent z bukietem Panny Młodej. Najlepszy ogród na przyjęcie weselne, powinien być przestronny, zadrzewiony, ładnie wypielęgnowany, spory trawnik będzie ogromnym atutem oraz krzewy posadzone tak, które stworzą ciekawe zaułki.

Spójrzcie na te cudowne aranżacje stworzone z lampionów/latarenek, w których tli się magia świec. Gdy nadejdzie wieczór będą stanowić również dekorację praktyczną. Mogą oświetlać drogę, być zawieszone na drzewach lub postawione na stołach tworząc cudowny klimat.

Gdy zapada zmrok kolejny element poza funkcją oświetlenia, jest również piękną dekoracją. Papierowe lampy mogą być o tyle kłopotliwe, że w odróżnieniu od latarenek i lampionów potrzebują prądu. Jednak my uważamy, że dla takiego efektu i zachwytu w oczach Gości warto powziąć trud ich zawieszenia.

Kolejne oświetlenie o którym marzy niejedna Panna Młoda. Lampki girlandy o różnych wielkościach i formach wyglądają szczególnie efektownie na zdjęciach.

Poza dekoracyjnym oświetleniem, możemy udać się w sentymentalną podróż wykorzystując do ozdobienia ogrodu zdjęć. Zdjęcia jako dekoracja weselna? Czemu nie! Mogą one prezentować historię Pary Młodej lub być niekonwencjonalnym podziękowaniem dla Rodziców Państwa Młodych.

 I kolejna inspiracja - klatki do których można włożyć świece lub kwiaty.

I ostatnia garść inspirujących aranżacji:


Monika

piątek, 23 stycznia 2015

Wianek ślubny

      Wianek ślubny to dodatek, który pojawia się od kilku sezonów. I nie ma co ukrywać - wcale się temu nie dziwimy. To piękny powrót do słowiańskich tradycji i wierzeń. A jego popularność sięga bardzo daleko w przeszłość... 
     Niegdyś wianki zakładały panny w dniu ślubu i był on symbolem dziewictwa. W czasie wesela był zdejmowany, co symbolizowało zmianę statusu Panny Młodej. Co ciekawe w przypadku panien w ciąży kwiaty oplatały głowę w połowie, zaś kobiety mające już dzieci zakładały wianki z suszonych lub sztucznych kwiatów. Według dawnych wierzeń, wianki z kwiatów miały chronić przed wpływem złych mocy, zapewniać błogosławieństwo i szczęście młodej parze. Najczęściej plotło się je z polnych kwiatów, ziół, kłosów zbóż i liści.
      Kwieciste korony najpiękniej wyglądają z żywych kwiatów. Niezwykle dziewczęce, romantyczne. Panny Młode coraz częściej wybierają wianki o grubym splocie, zazwyczaj z polnych kwiatów i traw. Takie wianki wyglądają niebywale pięknie i romantycznie! A ich największą zaletą jest to, że są niepowtarzalne.
Przy wyborze kwiatów do wianka kierujemy się następującymi zasadami:
  • Panną o drobnej budowie proponujemy wybór wianka z małych kwiatów: stokrotek, bzu, lawendy, dziurawca, gipsówki, chryzantem, rumianku albo śnieguliczek. Całość może być oczywiście bogato ozdobiona zielonymi akcentami.
  • Wysokim Panną zalecamy  wianki większe, o dużych kwiatach: piwonie, eustomy, róże, słoneczniki albo gerbery. Pomiędzy nimi pięknie wyglądać będą drobniejsze kwiaty oraz liście.
  • Do jasnych włosów Panna Młoda powinna wybierać ciemniejsze kwiaty, aby wianek ładnie się wyróżniał. I odwrotnie....
  • Ciemne włosy Panny Młodej pięknie przyozdobi korona z jasnych kwiatów.
  • Do sukienki w stylu vintage lub boho warto dodać do wianka zboża i polnymi kwiatami (na przykład anemony które z powodzeniem zastąpią wiotkie i nietrwałe maki polne). Dzięki temu zabiegowi nabierze on bardzo romantycznego, wręcz hipisowskiego charakteru.
     Gdy obawiacie się, że kwiaty użyte do wianka nie przetrwają nocy i wielu tańców (choć dobre florystki zabezpieczą go odpowiednio przed urazami) możecie wybrać kwiecistą koronę z kwiatów sztucznych, które wyglądają bardzo realistycznie. Dodatkowym plusem jest ich różnorodność. Gdy o jakiejś porze nie ma w sprzedaży Waszych ukochanych kwiatów albo nie nadają się one do umieszczenia w wianku, sztuczne sprawdzą się znakomicie.
     Cena wianka ślubnego jest naprawdę zróżnicowana. Wszystko zależy od kwiatów i sezonu (i miasta w którym zamawiamy wianek). Cena waha się od 120 złotych do nawet 400 złotych!

W wiankach uroczo wyglądają także dziewczynki na weselu. Zdjęcie małych druhen, które były na jednym z organizowanych przez nas wesel możecie zobaczyć tutaj.  




Monika

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Fryzura ślubna na sezon 2015

     Coś co nigdy nie wychodzi z mody to prostota i klasyka. Takimi zasadami też kierują się fryzjerzy - wizjonerzy, którzy kreują najnowsze trendy na sezon 2015. Włosy upięte w gładki kucyk to absolutny numer 1 na tegorocznych pokazach mody. Upięty nisko, tuż nad samym karkiem jest elegancki i bardzo klasyczny. Kucyk upięty wysoko dodaje naszemu wyglądowi lekkości i uroczej zadziorności.
Dla Panien o krótszych włosach rozwiązaniem są koczki baletnicy. Z pewnością takie upięcie doda kreacji romantycznego charakteru oraz lekkości. Koczki powinny być luźne, pozbawione sztywnych upięć. Efektownym połączeniem będzie koczek z innym trendem nadchodzącego sezonu - plecionki i warkocze. Spójrzcie tylko na te zdjęcia poniżej!
Na bardzo krótkich włosach, gdzie nie ma możliwości upięcia świetnie sprawdzi się opaska. Opaski grube, opaski wąskie, opaski zdobione i opaski proste. To prawdziwy must have nadchodzącego sezonu! Najważniejszym motywem na opaskach będą motywy roślinne ozdobione  kryształami. 
To co żegnamy w tym sezonie to wszelkiego rodzaju tiary, diademy, bogato zdobione welony, czy wpinane kwiaty.
Jeżeli mowa o kwiatach, stworzyłyśmy odrębny post o wiankach (kliknij tutaj). Absolutny hit wśród dodatków, który jak sądzimy pozostanie z nami dłużej niż jednej sezon.  To piękny powrót do najstarszych słowiańskich wierzeń i  tradycji, który my przyjmujemy z otwartymi rękoma.

Ewa

piątek, 9 stycznia 2015

Przyjęcie weselne w plenerze

     O przyjęciach w plenerze, poza romantycznymi komediami, słychać coraz częściej także w Polsce (od 1 marca 2015 roku będzie to łatwiejsze!). Dziś poruszymy wyłącznie temat samego przyjęcia na powietrzu, pomijając piękne ceremonie zaślubin w plenerze. O tym innym razem.
     Przyjęcie weselne może być przeniesione w plener całkowicie lub tylko częściowo. Całkowita organizacja wymaga znacznie większej mobilizacji przygotowań (i wiary w pomyślną pogodę). Oto tylko kilka z elementów o których musimy dodatkowo pomyśleć:
  1. Hala namiotowa. Musi być odpowiednio duża (standardowo ustala się, że na 100 osób idealny namiot to 10x25m). W hali będą usta­wio­ne sto­ły dla wszyst­kich go­ści, po­dest dla ze­spo­łu lub dj'a oraz miej­sce do tań­cze­nia. Oczywiście stelaż namiotu to nie wszystko. W takim namiocie weselnym powinna znaleźć się elegancka gala przy suficie (dekoracja zakrywająca stelaż wewnętrzny dachu namiotu), drewniana podłoga, żyrandole lub alternatywne formy oświetlenia. Nie trzeba martwić się deszczem, namioty są wodoodporne, a boki tych namiotów można zamknąć. Ściany hali namiotowej mogą być z oknami, bez okien lub transparentne (przezroczyste). Wyjątkowością hal namiotowych jest to, że można je rozstawić praktycznie w każdym wybranym miejscu i w dowolnej kombinacji. Cena za wynajęcie namiotu zależy od jego powierzchni całkowitej i czasu na jaki zostaje wypożyczony. Przykładowo: hala o wymiarach 10x20m  na jedną dobę to koszt od 4 000 złotych do 5 000 złotych. Inny sposób liczenia to cena za m2 wynajmowanego namiotu. I tu również ceny spadają z każdą następną dobą: I doba 30zł/ m2, II doba 15zł/ m2, III doba 8zł/ m2.
  2. Nagrzewnica. Nawet jeśli organizuje się wesele w miesiącach ciepłych, to trzeba pamiętać, że noce bywają chłodne. Radą na to są nagrzewnice. Musimy pomyśleć o co najmniej 3 nagrzewnicach. Koszt wynajęcia jednej (bez paliwa) za I dobę to około 400 złotych, każda następna doba to koszt o połowę mniejszy. 
  3. Stoły i krzesła. Jeżeli przyjęcie organizujemy w ogrodzie lokalu to ułatwia nam to zadanie i zmniejsza koszt. Jednak jeśli lokal nie wyrazi zgody na przeniesienie mebli, trzeba skorzystać z usług firmy, która oferuje wypożyczenie krzeseł, stołów, a nawet zastaw stołowych, obrusów i pokrowców na krzesła. Koszt wynajęcia 1 krzesła składanego drewnianego (który możemy pięknie udekorować) waha się od 8 do 12 złotych/doba. Wynajęcie jednego stołu cateringowego prostokątnego - około 25 złotych/doba, stół okrągły bankietowy - 50 złotych/doba. Przy takich kosztach za wynajem umeblowania, najlepiej szukać miejsca gdzie lokal chętnie udostępni nam meble. 
Poza wymienionym wyżej niezbędne będą oświetlenie, nagłośnienie, w przypadku braku w pobliżu lokalu przenośne toalety... Wiele do zorganizowania, prawda?

     Przyjęcie weselne przeniesione tylko częściowo na świeże powietrze to rozwiązanie na pewno tańsze. Możemy poszukać miejsca, które zaoferuje zarówno salę bankietową jaki i urokliwe otoczenie wokół. Goście będą mieli miejsca w środku lokalu i tam też będą spędzać najwięcej czasu. Natomiast na zewnątrz możemy ustawić kilka stolików, w namiocie (nie hali namiotowej) ustawić przenośny bar z darmowymi drinkami. Gwo­ździem wie­czo­ru mo­że być za­pro­sze­nie wszyst­kich zgro­ma­dzo­nych na specjal­nie przygotowany po­si­łek, któ­ry bę­dzie ser­wo­wa­ny na ze­wnątrz. Mo­gą to być po­tra­wy gril­lo­we, pieczo­ny dzik, czy też po­tra­wy w kli­ma­cie wiej­sko­-siel­skim.
     Przyjęcie weselne w plenerze jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla zaproszonych Gości. Co więcej Goście dzięki temu, iż uroczystość odbywa się na łonie natury nie odczuwają dotkliwych skutków zmęczenia związanych z całonocną zabawą. Nie są zmuszeni do pozostawania w tłocznych i głośnych pomieszczeniach, dzięki czemu czują się znacznie swobodniej.
Ta­ki wy­bór nie­sie ze so­bą też pew­ne nie­bez­pie­czeń­stwo w po­sta­ci po­rzu­ce­nia przez Go­ści za­ba­wy we­sel­nej na sa­li ba­lo­wej i roz­pierzch­nię­cia się po oko­licz­nym ogro­dzie. I tu­taj wszyst­ko le­ży w rę­kach, a ra­czej umiejęt­no­ściach ze­spo­łu mu­zycz­ne­go lub dj'a.




 W tym poście znajdziecie nasze pomysły jak udekorować ogród na przyjęcie w plenerze.


Monika